Avsätt en lördag tillsammans som par och delta i en dag med fokus på äktenskapliga relationer. Vi möts över Zoom där Johan och Linda Odén, kända från bland annat podden ”Välkommen kaos” leder oss genom dagen.

Dagen startar 9.30 och pågår fram till 15.30 då den avslutas med en förbönsstund för varje enskilt par.

Program

9.30- 9:45 – Välkommen Intro till oss och dagen och lite husregler
10.00 – Session 1 Ett Blomstrande liv i alla livets säsonger.
10.45 Paus
11.00 Session 2
Förlåtelsen – Nåden som får allt att överleva.
12.15 LUNCH
13.00 Session 3
Sex och intimitet
13.45 Paus
14.00 Enskilt
för män med Johan
14.30 Enskilt för Kvinnor med Linda
15.00 Session 4 [email protected] creates a Happy Home
15.30 – Förbön, så länge det behövs. Vi kommer sätta upp ett separat zoom möte för detta och de som vill kan ställa sig i kö, vi håller på tills de sista har fått förbön. Det kommer bara vara vi och det aktuella paret i det Zoom rummet. 

Anmäl dig till Anna senast den 20 april.

Länk till evenemanget kommer efter anmälan och i anslutning till att dagen närmar sig.

Vilka är Johan och Linda Odén

Johan och Linda bor sedan en tid tillbaka i Edinburgh tillsammans med sina tre barn; Juli 14 år, Felix 18 år och Oliver 21 år. Paret har varit gifta i snart 24 år. Några år in i äktenskapet ledde otrohet och porrberoende till att äktenskapet krachade och paret var nära skiljsmässa. 

Upprättandet av deras eget änktenskap ledd till att de båda känner stor passion för att hjälpa och inspirera andra par till att leva ett liv av överflöd på alla områden.

Linda jobbar som creative pastor i Destiny Edinburgh. Johan är Executive & Leadership coach.

Tillsammans driver de också podden ”Välkommen kaos”. Podden finns bland annat att lyssna på via Spotify.